Animacja reklamowa

Czym jest animacja reklamowa? Gdzie ją można wykorzystać? Zanim oczywistym stanie się połączenie w jedno reklamy i animacji, po krótce trzeba sobie przypomnieć czym jest animacja.

Fenomen animacji

Animacja bardzo szybko się rozwinęła i wraz z rozwojem technologii przeszła totalną metamorfozę. Przede wszystkim zmieniły się techniki, programy i sprzęt, którego używają graficy do tworzenia obrazów animowanych. Zarówno znana wszystkim animacja 2D jak i animacja 3D znacznie zwiększyły swoje możliwości i potencjał. Nowoczesne technologie pozwalają na tworzenie kreatywnych, ciekawych, nowoczesnych obrazów, postaci, przedmiotów, historii. Szczególnie widać ten postęp w animacji 3D. Ta technika stała się tak szczegółowa i precyzyjna, że trudno odróżnić rzeczywisty obraz od animacji.

Współczesne animacje:
ciekawią * przyciągają wzrok * zachęcają do oglądania * wciągają * intrygują * zaskakują


Reklama dźwignią… sukcesu!

Reklama natomiast ma jeden główny, prosty cel. Ma rozbudzić zainteresowanie produktem czy usługą, a co za tym idzie skutecznie zwiększyć sprzedaż. To krótki materiał, przemyślany, odpowiednio zrobiony, kreatywny, który ma rozbudzić chęć skorzystania z oferty. Najpopularniejszym pośrednikiem między reklamą, a odbiorca jest telewizja i Internet. Przede wszystkim to właśnie te dwa media skupiają najwięcej potencjalnych klientów i są świetnym źródłem eksploatacji materiałów promocyjnych.

Skoro więc animacja przyciąga i ciekawi, a reklama ma przekonać do skorzystania z oferty to ich połączenie jest przepisem na skuteczną promocję!


Para idealna

Animacja reklamowa, bo mowa właśnie o tej idealnie dopasowanej dwójce, to bardzo skuteczny i ciekawy sposób na reklamę. W Simple Frame zajmujemy się kompleksową produkcją animacji reklamowych. Uwielbiamy animacje za ich potencjał i nieograniczone możliwości tworzenia obrazów. Dodatkowo mając w zespole grafików z takim warsztatem i wyobraźnią jakich mamy w Simple Frame, tworzenie animacji to frajda i przewidywalne doświadczenie!


Proces tworzenia

  1. Produkcję animacji reklamowej zaczynamy od dokładnego zapoznania się z produktem czy usługą. Chcemy jak najlepiej poznać ofertę żeby jak najrzetelniej ją przedstawić, pokazać funkcje, zalety.
  2. Kolejno piszemy szczegółowy scenariusz. Tu nie może być miejsca na przypadek. Burza mózgów i mapa pomysłów pozwala stworzyć idealny, kreatywny i niebanalny scenariusz. Oczywiście musi mieścić się w czasie i zachować wszelkie zasady reklamy.
  3. Następnie przystępujemy do tworzenia animacji. Próbne zarysy, styl i charakter wysyłamy do akceptacji klientowi. Jeśli wszystko jest dogadane…animujemy! Klient na każdym etapie prac na wgląd do animacji. W razie czego na bieżąco nanosimy poprawki.
  4. Do gotowej animacji podkładamy ścieżkę dźwiękową, efekty specjalne i, jeśli tak wynika ze scenariusza- lektora.

W skrócie:

  • zapoznanie się z produktem / usługą / marką
  • pisanie scenariusza
  • tworzenie animacji, nanoszenie poprawek
  • muzyka, lektor i efekty specjalne

W Simple Frame stworzyliśmy setki reklam, również animowanych. nasze studio pozwala nam na produkcję nawet najbardziej skomplikowanych projektów. Sprzęt, programy, gadżety, które mamy są z najwyższej półki. To pozwala nam na tworzenie animacji reklamowych najwyższej jakości i ciekawych kreacji.