Produkcja filmowa

Od kiedy tylko powstało studio Simple Frame wiedzieliśmy, że jedną z naszych gałęzi będzie produkcja filmowa. Zamiłowanie do filmu i fascynacja produkcją przyciągnęły do studia kilka osób, które na stałe stworzyły nasz zespół. Film ma tak ogromny potencjał, że z radością odkrywamy i tworzymy nowe jego formy. Łączymy już stare, znane techniki, często odkrywamy nowe ujęcia, nowe obrazy. Dzięki temu nie tylko nasi klienci są zadowoleni bo dostają unikatowy film ale i My spełniany się artystycznie.

Kreatywność, świeżość i odwaga są bardzo ważne w tworzeniu filmu. Tym bardziej, że dzisiaj film to nie tylko historia na ekran do kina czy telewizji. Obecnie film świetnie sprawdza się przede wszystkim w reklamie, promocji, marketingu czy edukacji!


Rodzaje filmów:
reklamowy
promocyjny
instruktażowy
korporacyjny
-na eventy, targi, konferencje
wizerunkowy
edukacyjny, szkoleniowy

To oczywiście jedynie główne i najczęstsze rodzaje filmów, które produkujemy. Powodzenie filmu wzięło się przede wszystkim stąd, że łatwo zapamiętujemy treści, które przekazuje. Jest bardzo atrakcyjny, wciągający i przenosi nas niejednokrotnie do innej rzeczywistości, pokazuje nieznane perspektywy. Jednak niezależnie czy tworzymy film kinowy czy kilkusekundową reklamę produkcja filmowa składa się z trzech stałych etapów.PREPRODUKCJA

Pierwszym etapem produkcji jest PREPRODUKCJA.
To właśnie wtedy najwięcej pracy wykonujemy z biura. To organizacja całego planu, wszystkich osób zarówno z ekipy jak i ewentualnie grających. Zorganizowanie odpowiedniego miejsca lub kilku miejsc, rekwizytów, scenografii. I przede wszystkim stworzenie rzetelnego planu pracy- podstawy do późniejszych działań.

PRODUKCJA

Drugim etapem jest PRODUKCJA.
W trakcie tego etapu według planu pracy kręcimy odpowiednie sceny. To praca na wcześniej zorganizowanym planie. Jednak trzeba być gotowym na ewentualną „zmianę planów”. To bardzo ważna umiejętność, którą my opanowaliśmy do perfekcji!

POSTPRODUKCJA

Trzecim etapem jest POSTPRDUKCJA.
Na tym etapie cały nakręcony film i dźwięk składamy w jedną ładną logiczną, chronologiczną całość. Montaż jest bardzo ważny, dzięki efektom i dźwiękom zmontowanym z obrazem nadajemy charakteru całemu filmowi.SIMPLE FRAME
Zapraszamy do współpracy!
Stworzymy dla Ciebie skuteczny, niebanalny i wciągający film!